Med vores last minute kampagner og rabatkoder kan du booke årets sommerferie og samtidig få en rabat på opholdet.
Der er ledige ferier med 2, 3, 4 og 7 dages varighed. Faciliteterne på feriecenteret og i blomsterparken kan anvendes hele ankomstdagen og hele afrejsedagen.
Der udleveres et gratis familiespil ved ankomst. Der udleveres gratis opgavehæfter til børnene ved ankomst. Slutrengøring, strøm, vand og varme er inklusiv i prisen, hvis du bor i en af vores faste enheder. Strøm og vand, hvis du kommer med egen campingvogn.
Find din ferie ved at benytte søgefeltet øverst, find vores aktuelle kampagner og nogle af de mange oplevelser en børnevenlig ferie i Jesperhus tilbyder herunder.
Vilkår for rabatkoder
Rabatkoden gælder booking af nye ferier. Rabatkoden indtastes i bookingflowet på siden med kundeinformationer. Rabatkoden kan kun anvendes online og er gyldig i de angivne perioder. Rabatkoden kan ikke kombineres med andre rabatter.
Rabatkoden Solstik giver DKK 300,- i rabat på alle ferier i perioden fra 28.06.2023 til 06.08.2023. Den kan anvendes indtil 31.07.2023.
Få tre dages ferie (to nætter) for KUN DKK 1.498,- PR. PERSON.
Nyd en miniferie for 4 personer i vores absolut mest luksuriøse Pirathuse INKL. tre dages fri adgang til Badeland, Abeland, Piratland, Shows, Jungleland mm. for KUN DKK 5.992,- TOTALT.
Vi skal have fyldt de sidste huller ud i juni og i starten af sommerferien. Derfor sælger vi de sidste huller som korte 2-nætters ophold. Tilbuddet gælder ALLE (og helt valgfri) perioder indtil d. 10. juli 2023.
Der er få af disse tilbage og de skal bookes over telefon 9670 1400 - først til mølle. Minimum 4 personer (flere personer muligt).
Næsten UDSOLGT!
Er du medlem af PlusKort, så er der også penge at spare på ferier i Jesperhus. Du kan spare op til DKK 1.000,-.
Er du medlem af First Camp Club, så er der penge at spare på ferier i Jesperhus. Du kan spare op til DKK 1.000,-.
Klik og søg efter ledige ferier. Scroll ned på resultatsiden og se, hvad der er muligt den pågældende dag eller skift den ønskede overnatningstype og antal personer.
Uge 26
Torsdag den 29. juni
Fredag den 30. juli
Søndag den 2. juni
Uge 27
Mandag den 3. juli
Tirsdag den 4. juli
Onsdag den 5. juli
Torsdag den 6. juli
Fredag den 7. juli
Søndag den 9. juli
Uge 28
Mandag den 10. juli
Tirsdag den 11. juli
Onsdag den 12. juli
Torsdag den 13. juli
Fredag den 14. juli
Søndag den 16. juli
Uge 29
Mandag den 17. juli
Tirsdag den 18. juli
Onsdag den 19. juli
Torsdag den 20. juli
Fredag den 21. juli
Søndag den 23. juli
Uge 30
Mandag den 24. juli
Tirsdag den 25. juli
Onsdag den 26. juli
Torsdag den 27. juli
Fredag den 28. juli
Søndag den 30. juli
Uge 31
Mandag den 31. juli
Tirsdag den 1. august
Onsdag den 2. august
Torsdag den 3. august
Fredag den 4. august
Søndag den 6. august
Har du et sæsonkort, så SPAR DKK 500,- på alle ophold i perioden fra 28.06.2023 til 13.08.2023.
Benyt rabatkoden “Sæsonkort2023” den giver DKK 500,- i rabat på alle ophold (sæsonkort vises ved ankomst).
Denne rabatkode gælder alle nye bookinger og kan opnås, hvis alle deltagere har et gyldigt Jesperhus sæsonkort (børn under 3år undtaget).
Har I IKKE sæsonkort endnu, så kan sæsonkortet købes sammen med opholdet for kun DKK 170,- pr. person (tilvælges direkte i bookingflowet) og derefter indtaste rabatkoden og dermed få rabatten.
LAST MINUTE på DINO CAMP de første to uger af sommerferien! Få tre dages ferie (to nætter) for KUN 1.198,- PR. PERSON.
En miniferie for 4 personer i vores spritnye Luksus-campingvogne INKL. tre dages fri adgang til Badeland, Abeland, Piratland, Shows, Jungleland mm. er altså KUN 4.792,- TOTALT.
Vi skal have fyldt de sidste huller ud i starten af sommerferien. Derfor sælger vi de sidste huller som korte 2-nætters/3-dages ophold.
Tilbudet gælder ALLE (og helt valgfri) perioder indtil d. 10. juli 2023.
Skal bookes over telefon 9670 1400.
Minimum 4 personer.
Næsten UDSOLGT!
Er I mest til græsgrønne fodsåler og åben himmel, eller er I mere til noget, der har et solidt tag? Dan et hurtigt overblik over vores forskellige overnatningsenheder lige her.
Fantastiske ferier venter på hele familien.
Er du medlem af LogBuy, så er der penge at spare på ferier i Jesperhus. Du kan spare op til DKK 1.000,-.
✓ Hugos Badeland med rutschebaner, spa og andet sjov!
✓ Zik og Zaks Abeland sjovt indendørs legeland
✓ Blomsterpark fyldt med børnegodter og fed underholdning
✓ Legeland der kan nydes både indenfor og udenfor
✓ Zoo på 3000 m2 med fritgående dyr, fodringer og sjove shows
✓ Hugoshow hvor du kan opleve Hugo og Rita i deres es
✓ Få et gratis familiespil "Rødspætte og Romkugles Skattejagt" ved ankomst
✓ Få årets opgavehæfte ved ankomst med timevis af underholdning
✓ Strøm, vand, varme og slutrengøring er inkl. i prisen, hvis du bor i en af vores faste enheder
✓ Strøm og vand er inkl. i prisen, hvis du kommer med egen campingvogn, telt eller autocamper
Overnatter du på feriecenteret, så er der masser af underholdning i Blomsterparken sammen med børnevenlige aktiviteter og oplevelser - som gæst kan du besøge parken helt gratis.
Oplev Hugo, Rita og vennerne - besøg junglen - leg i legelandet - prøv forlystelserne eller se film i 4D biograffen.
Tag en tur i Blomsterparken og oplev blandt andet legelandet, den vilde jungle, 4D-Biografen, Piratlandet, Hugoland, papegøjer og dyrene, Dinos Junglesti og shows med Hugo og Rita - og en masse andre spændende aktiviteter.
Læs mere om de forskellige former for underholdning, du kan opleve under et ophold og hjemme på børneværelset.
Masser af skønne børnevenlige tilbud på feriecenteret. Masser af leg på legepladser - i Zik og Zaks Abeland eller vandpjask i Hugos Badeland.
Årets Piratshow er en skøn oplevelse for hele familien.
Booker du en ferie hos os, så anbefaler vi at tage til Piratshowet - nyde underholdningen og maden sammen med børnene. I år fejrer vi Piratshowets 10 års jubilæum og der er givet MAX gas for at lave et fantastisk show, som børnene vil elske.
Book plads på forhånd for at være sikker på en plads - book det her eller sammen med din ferie!